Hudobné dobrodružstvo - ako to dopadlo?

Hudba je všade tam, kde sa stretne zvuk s tichom. Lyžičky, poháre, šišky, kamienky – to boli naše hudobné nástroje. A namiesto nôt sme hrali podľa rúk niektorého z detí, podľa grafických partitúr, alebo jednoducho podľa našej nálady.

Hudobné aktivity boli zasadené do príbehu námorníkov, ktorí hľadali cestu za pokladom. Na začiatku sme si navzájom pomáhali so zdvíhaním kotvy rinčaním lyžičiek po plechovkách, neskôr sme hľadali zvuky na svojom tele a vytvárali poriadnu prietrž mračien, ktorá nás zastihla na kolísavých vlnách. Cestu nám ukazovala mapa, víly, alebo škriatkovia, ktorí nás počas viacerých stretnutí viedli cez labyrint zvukov a hudobných aktivít.

Hudobné dobrodružstvo mohli deti zažiť ako hudobný workshop napríklad na festivale v Košiciach, alebo ako cyklus viacerých hodín a to v škôlke alebo rodinnom centre v Bratislave.  Aktívny prístup k hudbe viacerých rodičov a takmer všetky deti zaujal a bavil.

Vďaka projektu som sa naučila veľa vecí o deťoch, ale aj niečo o tom, ako komunikovať s médiami. Uvedomila som si, že je niekedy lepšie sa do veci vrhnúť, ako stráviť čas plánovaním detajlov. A musím si priznať, že najviac sa mi podarilo vďaka tomu, že som natrafila na výborných ľudí.

V mojom projekte bude pokračovať študentka hudby, ktorá plánuje s projektom osloviť viaceré rodinné centrá a materské školy a chce sa tiež viac s deťmi venovať improvizácii podľa grafických partitúr.