Vulkanist

Pokiaľ ste sa niekedy pokúšali začať s meditáciou a zažili ste skôr nepríjemný kontakt s neznámou krajinou vlastnej mysle, je táto aplikácia určená práve vám. Dizajnérka a ilustrátorka Dana Bubáková rozmýsľala nad tým, ako by sa mobilné telefóny a tablety dali využiť kreatívnejšie a aktívnejšie. Roky sa zároveň venuje meditovaniu a dobre pozná výzvy, ktorým väčšina začiatočníkov čelí.
Rozhodla sa preto vytvoriť unikátny koncept hry, ktorá by pomáhala ľuďom rozvíjať tie schopnosti, ktoré sa rozvíjajú aj meditáciou. Začať meditovať by tak mohlo byť pre mnohých omnoho prístupnejšie.
„Vytvorili sme koncept, ktorý bude obsahovať niekoľko hier. Každá z nich pomáha rozvíjať konkrétnu schopnosť spojenú s meditáciou, ako napr. bdelú pozornosť, trpezlivosť, či schopnosť prežívať prítomný okamžik.“ hovorí autorka.
Hru vytvorila v spolupráci so štúdiom Mladý pes a v júni získala na jej dokončenie štipendium z Fondu na Podporu Umenia.
Prvú časť aplikácie s názvom Vulkanist, ktorá je tréningom bdelosti, si môžete stiahnuť tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.mladypes.vulkan&hl=sk. 
Aplikácia je celkom bez reklám a úplne zadarmo. „Ide o filantropický projekt, na ktorom som pracovala v rámci môjho štúdia na Sokratovom Inštitúte“ dodáva Dana.